HELSINGIN YHTEISJÄRJESTÖ JHL ry:n PÄÄ- JA VARAPÄÄLUOTTAMUSMIEHET 1.1.2024 - 31.12.2027

SOSIAALI- TERVEYS JA PELASTUSTOIMIALA

PLM Jaana Syrjänen

09 310 66907 / 040 334 7170
jaana.syrjanen@hel.fi

PLM Kai Suutari

09 310 76528 / 050 386 0030
kai.suutari@hel.fi

VPLM Ari Uusimäki
ari.uusimaki@hel.fi

p. . 0406618536 

VPLM Miikka Wagner ( To-Pe)
miikka.wagner@hel.fi

p.0407736051 

KASVATUKSEN JA KOULUTUKSEN TOIMIALA / VARHAISKASVATUS

PLM Jaana Kesänen
 
09 310 32835 / 040 354 8695
jaana.kesanen@hel.fi   

VPLM Niina Varis

p. 09 310 43923 / 040 336 0476
niina.varis@hel.fi

KASVATUKSEN JA KOULUTUKSEN TOIMIALA / PERUSOPETUSPALVELUT/ LUKIO, AMMATILLINEN SEKÄ YLEISSIVISTÄVÄKOULUTUS /HALLINNON TUKIPALVELUT SEKÄ RUOTSINKIELISET PALVELUT.

PLM Jutta Nordberg

jutta.nordberg@hel.fi

p.0406209923

VPLM  Jenni Hirvonen (ti-to)

jenni.hirvonen@hel.fi

p. 0405234533

KULTTUURI JA VAPAA-AJAN TOIMIALA / TOIMIALUE 1: TTES, LIIKUNTA JA KIRJASTO

PLM Raija Sneck-Lehto

09-310 87814
050 341 6688
raija.sneck-lehto@hel.fi

VPLM Ville Venho

ville.venho@hel.fi

p.0404847124

KULTTUURI JA VAPAA-AJAN TOIMIALA / TOIMIALUE 2: NUORISO, HALLINTO JA KULTTUURI

PLM Timo Lautaniemi

09 310 89140
050 559 1710
timo.lautaniemi@hel.fi

VPLM Sami Hyvönen

sami.hyvonen@hel.fi

p. 0401781458

KAUPUNKIYMPÄRISTÖN TOIMIALA

PLM Auli Niskanen     

09 310 32301   
040 160 8906  
auli.niskanen@hel.fi



KESKUSHALLINTO (KAUPUNGINKANSLIA / TALOUSHALLINTOPALVELULIIKELAITOS / TYÖTERVEYS HELSINKI)

PLM

Carita Bardakci 

040 3340233

310 25255

carita.bardakci@hel.fi

VPLM Kirsi Massinen

09-31074412/050 5925583

kirsi.massinen@hel.fi    

PALVELUKESKUS HELSINKI

PLM Eija Paananen

09 310 86466   / 050 4013884  
eija.paananen@hel.fi    

VPLM Arttu Tiitu

arttu.tiitu@hel.fi

p.0405950142

RAKENTAMISPALVELULIIKELAITOS (STARA) / TOIMIALUE 1: KAUPUNKITEKNIIKKA (KTY / KTR)

PLM Jouni Kolunkulma

09 310 39583 / 050 532 0545

jouni.kolunkulma@hel.fi

VPLM Mika Ripatti

 

0405062232

mika.ripatti@hel.fi

 

RAKENTAMISPALVELULIIKELAITOS (STARA) / TOIMIALUE 2: (RAT / YHO / LOG)

PLM Tiia Sirén

09 310 29103
040 642 8882
tiia.siren@hel.fi

VPLM 

Sharon Nguyen

sharon.nguyen@hel.fi

p.0505591432

Helsingin kaupungin asunnot Oy

PLM Marko Lammi
Mäkelänkatu 78-82 G
00610 Helsinki
040 5414830 
paaluottamusmies@hekaoy.fi

VPLM Lasse Lehtiranta

09 576 73738

lasse.lehtiranta@hekaoy.fi